Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Zakopanem. Burmistrz apeluje: Bądźmy bezpieczni

W najbliższy weekend Zakopane będzie gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tegoroczna edycja odbędzie się bez udziału kibiców, z których nie wszyscy mogą pogodzić się z brakiem możliwości kibicowania na żywo. "Kibicujmy skoczkom z naszych domów" - zaapelował Burmistrz Miasta Zakopane.

Już w piątek na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje do zawodów z cyklu Pucharu Świata. O ile co roku zakopiańskie konkursy kojarzyły się z prawdziwą fetą i świętem kibicowania, o tyle w tym roku bramy skoczni pozostaną zamknięte z uwagi na pandemię koronawirusa i panujące obostrzenia.

Reklama

Nie wszyscy kibice i mieszkańcy Zakopanego chcą pogodzić się z tym, że tym razem zabraknie turystów. Sytuacja w turystyce jest trudna, a prowadzący pensjonaty czy hotele tracą kolejną szansę na zarobek. To wszystko podburza atmosferę, o czym pisaliśmy już tutaj.

Komunikat w sprawie PŚ wydał między innymi Burmistrz Miasta Zakopane. Na oficjalnej stronie miasta pojawiła się informacja o czasowej zmianie w organizacji ruchu, która została wzbogacona o apel do kibiców.

"Tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich jest inny niż zwykle: bez kibiców, dopingu na skoczni i radosnej zabawy wokół niej. Tak jest podczas wszystkich edycji tegorocznego Pucharu, tak będzie i 16-17 stycznia w Zakopanem" - napisano w komunikacie.

Trudno wyobrazić sobie skoki na Wielkiej Krokwi bez euforii kibiców. Fakt jest jednak taki, że skocznia pozostanie zamknięta, zaś policja zapowiedziała wzmożone kontrole dystansu społecznego i przestrzegania zasad sanitarnych.

"Bądźmy bezpieczni, myślmy o sobie i innych, kibicujmy skoczkom z naszych domów" - napisano.

Planowo w piątek w Zakopanem zawodnicy powalczą o kwalifikację do niedzielnych zawodów indywidualnych. W sobotę ma odbyć się z kolei rywalizacja drużynowa.

AB

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie. 

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Puchar Świata w Zakopanem | Zakopane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje