Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem bez kibiców? Przeszkodzi kwarantanna narodowa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w dniach 28 grudnia-17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa. Oznacza to najprawdopodobniej, ze planowane na 16 i 17 stycznia konkursy Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się bez udziału publiczności.

Z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały już cztery konkursy PŚ: po dwa w Sapporo i Zhangjiakou. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak w przypadku zmagań w Wiśle, także konkursy w Zakopanem dotkną prawdopodobnie ścisłe obostrzenia.

Polski rząd poinformował bowiem w czwartek o wprowadzeniu narodowej kwarantanny, która rozpocznie się 28 grudnia, a zakończy - 17 stycznia. Terminy te pokrywają się z planowanym PŚ na Wielkiej Krokwi. Póki co nie są znane dokładne restrykcje, które wejdą w życie. Mają jednak obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, zamknięte zostaną hotele i galerie handlowe. 

W takich okolicznościach organizacja PŚ w skokach z udziałem publiczności wydaje się całkowicie niemożliwa. Pod znakiem zapytania jest to, czy wobec zamknięcia hoteli przeprowadzenie zawodów w ogóle będzie możliwe.

(TC)

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Reklama

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama