Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Andrzej Zapotoczny: Musimy sprawdzić, co jest źle

Piotr Żyła nie weźmie udziału w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem. "Wewiór" został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Szczegóły zdradził odpowiedzialny w polskiej kadrze za kombinezony Andrzej Zapotoczny w rozmowie z "TVP Sport".

"Wewiór" skakał w treningach przeciętnie, a także próba kwalifikacyjna - choć gwarantowała awans - pozbawiona była błysku. Niedługo po zakończeniu zmagań pojawiła się jednak przykra informacja - skoczek z Wisły został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Reklama

- Nie przeszedł kontroli. Przyczepili się jednego miejsca na kombinezonie. Musimy wrócić do hotelu, przymierzyć kombinezon i sprawdzić co jest źle - mówił Zapotoczny. Jak dodał, dopuszczalny "luz" to zaledwie 3 centymetry. Kontrola wykazała, że był większy.

- Może ciało się zmienia, w złym miejscu by pomiar... - zastanawiał się. Zapytany, w którym miejscu był przeprowadzany pomiar, zdradził, że w biodrach. Dodał też, że wstępny pomiar przeprowadzony przez niego potwierdził wynik kontroli.

- Bardzo podobnie jak kontroler sprawdził, czyli minimalnie więcej - zakończył.

TC

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama