Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Puchar Świata w weekend w Titisee-Neustadt

W piątek, zaledwie dwa dni po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni, odbędą się kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Niemiecki obiekt jest szczęśliwy dla Polaków, którzy dodatkowo pojadą tam zbudowani sukcesami w TCS.

69. Turniej Czterech Skoczni padł łupem Kamila Stocha, a trzeci był Dawid Kubacki. Stoch tę prestiżową imprezę wygrał po raz trzeci - poprzednio w sezonach 2016/17 i 2017/18. Na piątym miejscu rywalizację ukończył Piotr Żyła, a na szóstym Andrzej Stękała.

Trener Michal Dolezal zdecydował o dwóch zmianach w składzie. Słabo spisującego się Macieja Kota oraz Klemensa Murańkę, który w ostatnich dniach po raz drugi został ojcem, zastąpią Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Siedmioosobowy skład uzupełnia Aleksander Zniszczoł.

Reklama

Gospodarzem Pucharu Świata Titisee-Neustadt jest od 2001 roku. Z 17 do tej pory rozegranych tam konkursów indywidualnych najwięcej wygrali Polacy - aż sześć. Adam Małysz triumfował tam w 2001 roku i dwukrotnie w 2007, w 2013 najlepszy był Stoch, a poprzedni pucharowy weekend zakończył się dubletem Kubackiego.

Żaden inny kraj nie może się pochwalić tyloma zwycięstwami na Hochfirstschanze. Po trzy mają Austriacy, Niemcy i Norwegowie.

Na podium natomiast łącznie biało-czerwoni stawali tam aż 12-krotnie. Po dwa drugie miejsca mają jeszcze na koncie Stoch i Małysz, który także był raz trzeci. Na drugiej pozycji Polacy zakończyli również jedyny w historii rozegrany tam konkurs drużynowy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem jest Norweg Halvor Egner Granerud. Nad drugim Niemcem Markusem Eisenbichlerem ma 184 punkty przewagi. Trzeci Stoch traci 260 pkt, ale na początku TCS dzieliło ich wiele więcej. Czwarty jest Kubacki, a piąty Żyła.

Biało-czerwoni prowadzą natomiast w Pucharze Narodów; o 46 pkt wyprzedzając Norwegów.

Program konkursów PŚ w Titisee-Neustadt:

piątek, 8 stycznia 14.15 - oficjalny trening 16.15 - kwalifikacje

sobota, 9 stycznia 15.00 - seria próbna 16.00 - pierwsza seria konkursowa 

niedziela, 10 stycznia 15.00 - kwalifikacje 16.30 - pierwsza seria konkursowa

wkp/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL