Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Stękała: Boli mnie noga

Andrzej Stękała zajął piąte miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Świata w Titisee-Nuestadt, co stanowi jego najlepszy wynik w karierze. To fantastyczny rezultat, zwłaszcza że nasz reprezentant zmagał się z drobnymi problemami.


Reklama

W pierwszej serii Stękała poszybował 143,5 m - najdalej z całej stawki - dzięki czemu na półmetku rywalizacji zajmował piątą lokatę. Po drugim skoku na odległość 134 m nasz reprezentant obronił swoją lokatę, w czym pomógł mu Dawid Kubacki, który spadł z pierwszego z siódme miejsce. Dzięki temu Stękała może cieszyć się z najlepszego wyniku w swojej karierze.

Podczas konkursu 25-latek musiał walczyć nie tylko z rywalami, ale i dokuczającym mu bólem nogi, co wyznał przed kamerami Eurosportu.

- Trochę mnie boli noga, ale trzeba było skakać. Nie mam powodów do zmartwień. Wyciągnąłem, ile się dało - przyznał Stękała.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- Były to fajne skoki. W tym drugim... Nie wiem... Może jestem za bardzo "luźny" i nie myślę o tym, żeby trafić w próg i trochę brakowało w tym elemencie. Jest nad czym pracować i będziemy to robić - dodał nasz reprezentant.

Sobotni konkurs w Titisee-Neustadt należał do Polaków, którzy zaprezentowali kapitalną formę. Z triumfu cieszył się Kamil Stoch, a trzecią lokatę zajął Piotr Żyła.

- Mam nadzieję, że długo będzie się to otrzymywało. Atmosfera jest super. Nikt nie patrzy z góry, każdy jest na tym samym poziomie i stara się być jak najlepszy - stwierdził Stękała, oceniając postawę polskiej kadry.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 25-latek zajmuje obecnie 13. lokatę.

PŚ w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Halvor Egner Granerud(Norwegia)956 pkt
2.Markus Eisenbichler(Niemcy)716 pkt
3.Kamil Stoch(Polska)646 pkt
4.Dawid Kubacki(Polska)489 pkt
5.Piotr Żyła(Polska)469 pkt
6.Anże Laniszek(Słowenia)468 pkt
7.Marius Lindvik(Norwegia)437 pkt
8.Robert Johansson(Norwegia)435 pkt
9.Karl Geiger(Niemcy)397 okt
10.Yukiya Sato(Japonia)362 pkt
...
13.Andrzej Stękała(Polska)295
31.Aleksander Zniszczoł(Polska)79
34.Jakub Wolny(Polska)69
38.Paweł Wąsek(Polska)62
39.Klemens Murańka(Polska)61
52.Maciej Kot(Polska)17
65.Stefan Hula(Polska)2
67.Tomasz Pilch(Polska)1

TB


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL