Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Rasnovie zagrożony

Wkrótce zostanie przekazana informacja czy zawody z cyklu Pucharu Świata w Rasnovie w ogóle się odbędą. Ostatnia próba przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym może nie dojść do skutku z uwagi na brak śniegu.

Oprócz koronawirusa i licznych obostrzeń, Puchar Świata w skokach narciarskich jest też zależny od warunków pogodowych. Tym razem niepokojące wieści docierają z rumuńskiego Rasnova, gdzie plany pokrzyżować może brak śniegu.

Jak informuje portal Skaczemy.pl, w Rasnovie nie ma śniegu, a temperatura oscyluje w granicach 13 stopni na plusie. 8 lutego ma zostać podjęta ostateczna decyzja o tym, czy zawody dojdą do skutku.

Zgodnie z planem w Rasnovie mają odbyć się dwa konkursy - indywidualny oraz drużynowy (19 i 20 lutego). Tuż potem wystartują mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

Reklama

Na ten moment nie ma planu awaryjnego. Już w najbliższy weekend niemieckie Klingenthal zastępuje Sapporo, zaś przyszłotygodniowe konkursy w Chinach zostały przejęte przez Zakopane.  

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne