Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Lahti. Kuriozalna decyzja organizatorów. Przeprowadzą kwalifkacje

Organizatorzy Pucharu Świata w Lahti podjęli decyzję o przeprowadzeniu w niedzielę kwalifikacji do konkursu indywidualnego. Weźmie w nich udział zaledwie... 53 skoczków.

Karuzela Pucharu Świata od dłuższego czasu nie może narzekać na zbyt liczną obsadę. Rzadkością stają się sytuacje, w których o prawo startu w konkursie walczy więcej, niż sześćdziesiątka skoczków, podczas gdy przed laty liczba ta często przekraczała nawet osiemdziesiąt.

Nie inaczej jest w Lahti, gdzie do kwalifikacji zgłoszonych zostało tylko 53 zawodników. Organizatorzy mimo to podjęli decyzję, by je przeprowadzić. I to mimo napiętego terminarza oraz faktu, że w piątek, z uwagi na trudne warunki nie doszły one do skutku.

Walka o prawo udziału w konkursie przybierze więc kuriozalny charakter, gdyż odpadnie zaledwie... trzech skoczków. Rodzi to uzasadnione pytanie, czy taka rywalizacja w ogóle ma sens. Oczywiście - pomijając aspekt finansowy. Zwycięzca kwalifikacji otrzymuje 5000 euro, co w świecie skoków jest kwotą nie do pogardzenia.

Reklama

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL