Skoki narciarskie - Puchar Świata kobiet w Rasnovie. Wygrana Takanashi

Sara Takanashi wygrała piątkowe zawody kobiecego Pucharu Świata w Rasnovie, odnosząc tym samym 60. triumf w tym cyklu. Jedyną Polką w finałowej serii była Anna Twardosz.

Przez kwalifikacyjne sito przebrnęły trzy reprezentantki Polski - Anna Twardosz, Nicole Konderla oraz Kamila Karpiel. Dwie ostatnie zmagania zakończyła na pierwszej serii.

Do finałowej rundy awansowała Anna Twardosz i zajęła... 31. miejsce. Stało się tak dlatego, że po pierwszej serii zajmowała 30. lokatę ex aeuqo z Sofią Tichonową. W drugiej serii została wyprzedzona przez swoją rywalkę.

Piątkowy konkurs padł łupem Japonki Sary Takanashi. Drugie miejsce zajęła Norweżka Silje Opseth, a trzecie Słowenka Nika Kriżnar.

W klasyfikacji Pucharu Świata liderką jest Nika Kriżnar przed Takanashi. Najlepsza z Polek, Anna Twardosz, zajmuje 44. miejsce.