Reklama

Reklama

​Skoki narciarskie - PŚ w Zakopanem. W niedzielę prolog zamiast kwalifikacji

W niedzielę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany zostanie kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach. Poprzedzić miały go kwalifikacje, ale nie ma potrzeby ich przeprowadzania.

To już nie pierwsza taka sytuacja w obecnym sezonie, gdy nie ma potrzeby rozgrywania kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata.

W niedzielę pod Tatrami na starcie rywalizacji stanie tylko 50 zawodników, a więc dokładnie tylu, ilu kwalifikuje się do pierwszej serii konkursowej. Zamiast niepotrzebnych kwalifikacji odbędzie się więc seria nazwana oficjalnie prologiem.

Wśród 50 skoczków z 15 krajów zobaczymy tym razem siedmiu Polaków, gdyż prawo wystawienia większej liczby, tzw. kwoty krajowej, nasza ekipa wykorzystała już przy okazji piątkowo-sobotniej rywalizacji. Z tego powodu grono 54 skoczków zmniejszyło się do 50. Już wcześniej ze startu zrezygnował Japończyk Daiki Ito, który jest chory.

Reklama

Trener Michal Doleżal zdecydował, że w niedzielę na Wielkiej Krokwi skakać będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Paweł Wąsek.

Prolog rozpocznie się o 14.45, a pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na 16.10.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Sobotni konkurs w Zakopanem wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, drugi był Andrzej Stękała, a trzeci Norweg Marius Lindvik. To pierwsze podium PŚ dla Stękały w jego karierze.

Ósmy był Piotr Żyła, 11. - Dawid Kubacki, a 20. - Kamil Stoch. Siedmiu pozostałych polskich skoczków zakończyło rywalizację na pierwszej serii.

Z Zakopanego Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje