Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Zakopanem. Michal Doleżal: Awans wszystkich do konkursu był celem nadrzędnym

Po piątkowych kwalifikacjach przed sobotnimi zawodami Pucharu Świata w Zakopanem trener polskiej kadry Michal Doleżal ma powody do zadowolenia. Wszyscy jego podopieczni wywalczyli bowiem awans do konkursu, co - jak przyznał szkoleniowiec - było celem nadrzędnym.

Kwalifikacje należały do Norwegów. Pierwszy był Robert Johansson, drugie miejsce zajął jego rodak Halvor Egner Granerud, a trzeci był Austriak Stefan Kraft.

Najlepszy z Biało-Czerwonych był Andrzej Stękała, który skoczył 126 metrów i zajął piątą lokatę, choć ostatnio prezentował się nieco gorzej niż na początku sezonu.

Reklama

Nasz reprezentant wciąż czeka na pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata. Czy miejsce w pierwszej trójce odblokowałoby go psychicznie?

- Nie wiem, czy to by go odblokowało. Tutaj - na Wielkiej Krokwi - był już blisko podium. Ta skocznia mu pasuje. Po lekkiej zmianie pozycji wszystko u niego dobrze działa i na pewno ma szansę, by wskoczyć tutaj na podium - przyznał trener Doleżal w rozmowie z TVP Sport.

- Wszyscy wywalczyli awans do konkursu. Za to plus, bo to było zadanie na dzisiaj - zakwalifikować się i przywitać się ponownie ze skocznią, bo długo tu nie trenowaliśmy. Widać, że są jeszcze rezerwy. Mieliśmy rano trening i nie do końca u wszystkich było idealnie. Jutro powinno być lepiej - dodał szkoleniowiec polskiej kadry.

Trener Doleżal przyznał wprost, że któryś z naszych reprezentantów powinien w weekend wywalczyć miejsce na podium.

- Po dzisiejszym treningu mam bardziej optymistyczne podejście niż ostatnio, bo wiem, jak przygotowani fizycznie są zawodnicy i jaka jest rezerwa. Powinniśmy stanąć na podium - stwierdził opiekun Biało-Czerwonych.

Konkursy w Zakopanem będą bardzo ważne w kontekście zbliżających się mistrzostw świata. Po rywalizacji na Wielkiej Krokwi poznamy powiem skład naszej kadry na turniej.

- Chcemy tutaj, po konkursach w Zakopanem podać kadrę na mistrzostwa świata. Zamierzamy jeszcze z wszystkimi - z trenerami i Adamem Małyszem przedyskutować to, bo coś w głowie na pewno jest. Dopiero po Zakopanem wszystko będzie wiadome w stu procentach - zdradził trener Doleżal.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

TB 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje