Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Zakopanem. Maciej Kot: Szkoda, że moje skoki nie nadążają

W sezonie 2016/17 Maciej Kot zgromadził blisko tysiąc punktów w Pucharze Świata. W trzech ostatnich sezonach zdobył ich łącznie... 82. - Jestem realistą, nie spodziewam się cudu - mówi 29-letni skoczek, który ma jednak cel nadrzędny. To przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

Kot cieszy się z powrotu do Pucharu Świata, zwłaszcza na swojej skoczni w Zakopanem. W kwalifikacjach zajął 44. miejsce. - Nie brakuje skoków na najwyższym poziomie w wykonaniu czołówki. Szkoda, że skoki w moim wykonaniu nie nadążają - mówił po piątkowej rywalizacji nieco rozczarowany skoczek.

W obecnym sezonie Pucharu Świata Kot punktował zaledwie w dwóch konkursach, ale zapewnia, że nie zamierza się poddawać.

- Nie można powiedzieć, że ten sezon jest spisany na straty, bo przez pracę każdego dnia przygotowuję się do igrzysk olimpijskich, które są dla mnie celem długoterminowym i nadrzędnym - mówi brązowy medalista olimpijski w drużynie z igrzysk w Pjongczangu.

Reklama

- Wiadomo, że wynikowo tego sezonu się nie uratuje. Jestem realistą. Nie spodziewam się cudu, że w sobotę wygram, w niedzielę wygram, na mistrzostwach świata zdobędę medal i jakoś ten sezon się uratuje - z umiarkowanym spokojem podchodzi do swojej sytuacji nasz skoczek.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Drużynowy mistrz świata, medalista olimpijski, czwarty zawodnik Turnieju Czterech Skoczni i piąty w klasyfikacji generalnej PŚ od dawna nie ma powodów do zadowolenia z powodu osiągnięć sportowych.

- Mam nadzieję, że poprzez powrót do normalnych skoków uda się parę razy osiągnąć dobry wynik, który da trochę radości, bo ta od dłuższego czasu się nie pojawia - nie ukrywa Kot.

- Mimo że nie idzie, nie można się poddawać. Wynikowo to różnie wygląda, ale do ostatniego skoku w sezonie i do ostatniego treningu będę się starał coś uratować, a z drugiej strony przygotowywać się do kolejnych wyzwań - planuje podopieczny Michala Doleżala.

Z Zakopanego Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje