Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Zakopanem. Kamil Stoch: To nie jest przyjemne

Kamil Stoch zajął 23. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. - Podtrzymuję to, że nie jestem daleki od dobrego skakania - zapewnił jednak nasz wybitny skoczek.

20. lokata w sobotę i 23. w niedzielę to nie jest szczyt marzeń i możliwości Stocha. Czas na krótką chwilę relaksu w domu.

- Spokoju i odpoczynku nigdy za wiele, ale trzeba też dobrej analizy tego, co się wydarzyło dziś, wczoraj i przedwczoraj. Coś się zamazało i zaczęło iść nie w tym kierunku, w którym powinno. Podtrzymuję to, że nie jestem daleki od dobrego skakania. Fizycznie i mentalnie czuję się bardzo dobrze. Czasami im bardziej chcesz coś poprawić, tym jest trudniej - mówił Stoch po niedzielnych zawodach.

Za tydzień konkursy w rumuńskim Rasnovie, a nasz zawodnik nie chciał powiedzieć, czy zamiast nich wolałby spokojnie potrenować w kraju przed mistrzostwami świata. - Muszę się zdać tylko na trenerów. Nie chcę sam decydować w takiej kwestii. Trenerzy robią świetną robotę, nigdy się na nich nie zawiodłem - podkreślił Stoch.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Co w ostatnich konkursach nie działa u trzykrotnego mistrza olimpijskiego?

- Na pewno coś nie gra w pozycji najazdowej, to nie jest odkrywcze. A od tego niestety wszystko się zaczyna, a w moim przypadku jest to klucz do wszystkiego - mówił skoczek z Zębu. - Dzisiaj spróbowaliśmy jednego wariantu, nie poszedł tak, jak miał iść. Będziemy dalej drążyć, próbować - dodał.

- Chciałbym zawsze skakać dobrze. Nie jest przyjemne skakanie, kiedy coś nie wychodzi, kiedy nie potrafię zmienić tego, co chcę - powiedział Stoch, który wciąż myśli o kolejnych wielkich wyczynach na skoczni.

- Uwielbiam skakać na nartach. Chciałbym latać dalej, ale czasami nie można. Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o moje podejście do pracy i skakania. Trudności są po to, żeby je pokonywać - zaznaczył.

Z Zakopanego Waldemar Stelmach

PŚ w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Halvor Egner Granerud1572 pkt
2.Markus Eisenbichler1190 pkt
3.Kamil Stoch955 pkt
4.Ryoyu Kobayashi919 pkt
5.Robert Johansson884 pkt
Zobacz pełną tabelę

Puchar Narodów w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Norwegia5353 pkt
2.Polska4671 pkt
3.Niemcy4164 pkt
4.Austria3427 pkt
5.Słowenia3101 pkt
6.Japonia2982 pkt
7.Rosja579 pkt
8.Szwajcaria501 pkt
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | Puchar Świata w Zakopanem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje