Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Wiśle. Kamil Stoch zmaga się z ogromnym bólem

Kamil Stoch nie był w sobotę najmocniejszym punktem polskiej drużyny podczas konkursu drużynowego w Wiśle. Nasz mistrz zaraz po zawodach ujawnił, jaki problem znów się u niego pojawił.

"Biało-Czerwoni" rozpoczęli sezon Pucharu Świata od trzeciego miejsca w konkursie drużynowym w Wiśle. Podobnie jak przed rokiem wygrali Austriacy. Drugie miejsce zajęli Niemcy.

Reklama

Stoch skakał na odległość 118,5 i 126 m, co w zawodach indywidualnych dałoby mu jedenastą pozycję.

- Dzisiaj w ogóle nie było łatwo, bo zawody były na bardzo wysokim poziomie, a poza tym warunki bardzo się zmieniały, a rozbieg też był bardzo niski. Jako drużyna zrobiliśmy niesamowitą pracę. Trzecie miejsce jak na początek jest super - podkreślił zaraz po konkursie trzykrotny mistrz olimpijski.

Stoch zatrzymał się tylko na moment i wyjaśnił główny powód nieco słabszej formy w sobotę. Znów dopadł go nękający go czasem kłopot.

- Ja sam zmagałem się z innym problemem, z bardzo dużym bólem głowy, migreną tak naprawdę. I tak przez całe zawody, co nie ułatwiało mi dobrego skakania. Dlatego uważam, że ostatecznie wynik jest bardzo dobry - zaznaczył.

Na poważny problem, powtarzający się u naszego skoczka, zwrócił uwagę także trener Michal Doleżal.

- Kamil nie był dziś w stu procentach w formie, bo pojawiła się lekka niedyspozycja. Na takim poziomie trzeba być w pełni sił, ale i tak widzieliśmy, że było to 80 proc. tego, co wczoraj. Poradził sobie bardzo dobrze, podziękowałem mu. Zdecydował, że będzie skakał i walczył za tę drużynę - powiedział czeski szkoleniowiec.

Brano pod uwagę wycofanie Stocha z konkursu, ale on sam chciał skakać. W gotowości do zastąpienia go był Andrzej Stękała.

- Gdyby było bardzo źle, byliśmy przygotowani. Zawsze jest piąty zawodnik w rezerwie - wyjaśnił Doleżal.

Sobotnie zawody skończyły się na trzecim miejscu Polaków, identycznie jak przed rokiem. Wówczas w niedzielnym konkursie indywidualnym Stoch zajął trzecią lokatę. Początek kolejnych zawodów w niedzielę o 16.

Z Wisły Waldemar Stelmach

Puchar Narodów w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Niemcy944 pkt
2.Polska741 pkt
3.Norwegia652 pkt
4.Austria584 pkt
5.Japonia426 pkt
6.Słowenia348 pkt
7.Rosja100 pkt
8.Szwajcaria90 pkt
9.Kanada29 pkt
10.Estonia24 pkt
11.Finlandia11 pkt
12.Włochy8 pkt
13.USA3 pkt
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | PŚ w Wiśle | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL