Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Ruce. Piotr Żyła drugi, a Dawid Kubacki trzeci w sobotnim konkursie

Markus Eisenbichler wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Ruce. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Polacy - Piotr Żyła i Dawid Kubacki! Polacy w komplecie awansowali do drugiej serii.

To był znakomity konkurs w wykonaniu Polaków! Piotr Żyła po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, ale w drugiej serii z obniżonego rozbiegu skoczył aż 137 m i zajął drugą pozycję. Z kolei drugi po pierwszej serii Kubacki, zajął trzecie miejsce.

Wszystkich zdeklasował jednak Niemiec Markus Eisenbichler. Po skokach na odległość 146 m i 141 m wygrał zdecydowanie obie serie. 

Wysoko sklasyfikowani zostali także pozostali Polacy. Klemens Murańka (131 m i 134,5 m) zajął aż dziewiąte miejsce, Andrzej Stękała (131 m, 131,5 m) był 11., a Kamil Stoch (125 m, 136 m) zajął 12. pozycję. 

W drugiej serii zobaczyliśmy też Pawła Wąska, który został sklasyfikowany na 22. miejscu. Wąsek uzyskał 130 m i 123,5 m.

Eisenbichler, zwycięzca drugiego konkursu PŚ, jest liderem klasyfikacji generalnej. Piotr Żyła zajmuje w niej drugie miejsce, a Dawid Kubacki jest piąty.

Reklama

Piotr Żyła, który w sobotę miał 33 lata, 10 miesięcy i 12 dni, został najstarszym polskim zawodnikiem, jaki stanął na podium konkursu Pucharu Świata. Wyprzedził dotychczasowego "nestora" w osobie Adama Małysza.

Zobacz zapis relacji na żywo

Wyniki sobotniego konkursu PŚ w Ruce:WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje