Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. PŚ w Rasnovie. Kamila Karpiel w serii finałowej

Nika Kriznar wygrała konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie. Do finałowej serii awansowała jedna Polka - Kamila Karpiel, która była 30. To jej pierwszy wywalczony punkt klasyfikacji generalnej od niemal dwóch lat. W konkursie nie wystartowała dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej - Marita Kramer, która miała niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa.

W pierwszej serii konkursu oglądaliśmy tylko dwie nasze reprezentantki. Niestety, Anna Twardosz po skoku na zaledwie 69. metr zajęła przedostatnie, 39. miejsce. Lepiej poszło Karpiel, która uzyskała 76 metrów i awansowała do finału z ostatniej, 30. pozycji. Prowadziła reprezentantka Słowenii, Nika Kriznar po skoku na 92. metr.

Reklama

Finałowa seria nie pozwoliła Polce poprawić swojej lokaty. 75 metrów było najsłabszą próbą finału i nie pozwoliło na wyprzedzenie ani jednej zawodniczki. Prowadzenie, wywalczone pierwszym skokiem w finale utrzymała Kriznar. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi, a trzecie - Silje Opseth.

W konkursie nie mogła wystąpić liderka klasyfikacji generalnej PŚ - Marita Kramer. Austriaczka uzyskała niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa i nie została dopuszczona do kwalifikacji. Po konkursie w "generalce" spadła na trzecie miejsce - za Takanashi i Kriznar, która została nową liderką.

W piątek w Rasnovie odbędzie się kolejny konkurs indywidualny, a dzień później - jedyny w sezonie mikst.

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje