Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. PŚ w Planicy. Zwycięzca turnieju Planica 7 otrzyma pieniądze i… czekoladę

Ostatnim przystankiem sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich jest tradycyjnie Planica. To tam na słynnej Letalnicy skoczkowie stoczą bój o punkty, ale również o niemałe nagrody. W ramach konkursów zostanie rozegrany również turniej Planica 7, którego zwycięzca otrzyma siedmiokilogramową czekoladę.

Bogaty plan konkursów w Planicy zakończy sezon 2020/2021 w skokach narciarskich. Najlepsi zawodnicy świata wystąpią w pierwszym konkursie na słoweńskim mamucie już w czwartek od 15.

Zawody na koniec sezonu zawsze wiązały się z niemałymi emocjami. To właśnie w Planicy ważyły się losy poszczególnych miejsc w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym razem zawody odbędą się jednak bez udziału widowni, co nieco gasi radosną atmosferą związaną z końcem sezonu.

Organizatorzy starają się jednak jak najbardziej urozmaicić rywalizację. W ramach konkursów zawodnicy kolejny raz powalczą również w turnieju Planica 7. Jego zwycięzcą zostanie skoczek, który zbierze najwięcej punktów w siedmiu oficjalnych seriach.

Reklama

Siedmiokilowa czekolada

Wygrany otrzyma nie tylko 20 tysięcy franków szwajcarskich, ale również siedmiokilogramową bryłę czekolady z orzechami.

Czekolada prezentuje się naprawdę imponująco, a triumfator będzie miał czym rozkoszować się po zakończonym sezonie.  

W Planicy przewidziano cztery konkursy. W czwartek, piątek i niedzielę skoczkowie zaprezentują się w rywalizacji indywidualnej. W sobotę natomiast odbędą się zawody drużynowe. Do klasyfikacji turnieju Planica 7 będą brane pod uwagę piątkowe kwalifikacje i konkurs, a także poszczególne serie sobotniej i niedzielnej rywalizacji. 

A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje