Reklama

Reklama

​Skoki narciarskie. PŚ w Planicy. Zawodnicy nie zapomnieli o Danielu-Andre Tande. Piękny gest skoczków

Po ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich zawodnicy okazali wsparcie dla Daniela-Andre Tandego. Norweg w trakcie cyklu "Planica 7" odniósł wypadek i jest hospitalizowany.

"Życzymy wszystkiego najlepszego z Planicy. Do zobaczenia wkrótce" - transparent z takim napisem zaprezentowało kilkunastu skoczków po ostatnich zawodach PŚ w Planicy. Wśród nich nie było żadnego reprezentanta Polski.

Daniel-Andre Tande w serii próbnej przed czwartkowym konkursem indywidualnym tuż po wyjściu z progu stracił kontrolę nad nartami i z impetem runął na zeskok. 

Trwa wybudzanie Daniela-Andre Tandego ze śpiączki

Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Badania wykazały między innymi złamanie obojczyka i przebicie płuca. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, proces jest obecnie odwracany.

Reklama

Niedzielny konkurs indywidualny po zaciętej walce wygrał Karl Geiger. Polscy skoczkowie nie zaprezentowali się najlepiej i ostatecznie najlepszy spośród Orłów był Piotr Żyła, który zajął 13. miejsce. Ozdobą zawodów był skok Bora Pavlovcicia z pierwszej serii, który poszybował aż 249,5 metra.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje