Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Lahti. Piotr Żyła: Nie wiem, czy pasuje dziś śpiewać

Piotr Żyła był najlepszy z Polaków w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Żyła zajął 11. miejsce, ale wynik nie był na tyle dobry, by skłonić go do śpiewania z radości.

- Jakbym wyjechał tu na plecach, to bym coś zaśpiewał fajnego, ale nie wiem, czy pasuje dziś śpiewać. Poziom był dziś wyrównany. Poza liderem, który za daleko skoczył i odpadł, w reszcie stawki było dość ciasno, pasowało ciut lepiej skoczyć i można by się fajnie przesunąć - powiedział Żyła podsumowując swój występ w wywiadzie z TVP Sport.

Reklama

Żaden z Polaków nie uplasował się w czołowej dziesiątce. Najwyższą lokatę zajął Piotr Żyła i był 11. Kamil Stoch uplasował się na 16. lokacie, a Dawid Kubacki nie załapał się nawet do czołowej 20. Żyła po pierwszej serii był dziewiąty, ale w drugiej spadł o dwie pozycje.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

- Przynajmniej kwalifikację wygrałem. Wiadomo, kto będzie dzisiaj stawiał. Taka tradycja. Lubię sobie pospacerować, a tu jest gdzie. Fajne jeziorko jest, kaczek nie karmiłem, szukałem bażanta, ale nie było. Pasowałoby jakiegoś znaleźć, ale nie udało się. Tylko gołębie i kuropatwy - opowiadał skoczek z Wisły.

Żyła zapowiedział, że na następny konkurs z cyklu Pucharu Świata w Willingen zabiera nową parę butów do skoków. W obecnych skakał od Planicy - Pociesza mnie to, że za chwilę pójdziemy w miasto. W Willingen będzie fajnie, tam trzeba trochę popracować, wziąć się w garść. Trzeba walczyć, tam idzie polatać - zakończył.

MR

PŚ w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Halvor Egner Granerud1544 pkt
2.Markus Eisenbichler1018 pkt
3.Kamil Stoch944 pkt
4.Robert Johansson774 pkt
5.Dawid Kubacki758 pkt
Zobacz pełną tabelę

Puchar Narodów w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Norwegia5015 pkt
2.Polska4387 pkt
3.Niemcy3441 pkt
4.Austria2957 pkt
5.Słowenia2535 pkt
6.Japonia2342 pkt
7.Szwajcaria501 pkt
8.Rosja434 pkt
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | PŚ w Lahti | PŚ w Willingen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama