Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PŚ w Lahti. Odwołano piątkowy trening i kwalifikacje

Z powodu gwałtownego wiatru i opadów śniegu jury odwołało piątkowy trening oraz kwalifikacje zawodów PŚ w Lahti. Skoczkowie jutro mają rywalizować w konkursie drużynowym.

Organizatorzy pierwotnie poinformowali, że o godzinie 16.20 polskiego czasu odbędzie się spotkanie jury, na którym podjęta zostanie decyzja na temat treningu. Później zebranie jury zostało przesunięte na godzinę 16.40. 

Reklama

Wówczas zapadła ostateczna decyzja - z powodu mocnego wiatru oraz obfitych opadów śniegu odwołany został zarówno trening, jak i kwalifikacje, które miały rozpocząć się o godzinie 18.

Na liście startowej kwalifikacji widniało zaledwie 53 zawodników, dlatego niewykluczone, że wszystkich zobaczymy w niedzielnym konkursie indywidualnym.

Konkurs indywidualny (początek w niedzielę, godz. 16) zostanie jeszcze poprzedzony przez sobotnie zawody drużynowe. Te rozpoczną się o godzinie 16.15.

Trener Michal Doleżal do Lahti zabrał siedmiu reprezentantów Polski - Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego oraz Kamila Stocha.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

WG

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | lahti

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama