Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. PŚ kobiet w Hinzenbach. Anna Twardosz zdobyła punkty dzięki dyskwalifikacji rywalki

Anna Twardosz trzeci raz z rzędu zdobyła punkty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet! Polka miała jednak sporo szczęścia. Do drugiej serii weszła dzięki dyskwalifikacji Sary Takanashi i... spóźniła się na swój drugi skok. Zawody w Hinzenbach wygrała Nika Kriżnar.

Po pierwszej serii na czele stawki znajdowała się Japonka Sara Takanashi. Została jednak zdyskwalifikowana za nieregulaminowy kombinezon, na czym skorzystała 31. na półmetku zmagań Anna Twardosz.

Polka powinna rozpocząć rywalizację w drugiej serii. Nie mogła jednak tego zrobić, ponieważ nie spodziewała się, że będzie miała okazję oddać kolejny skok. Ostatecznie usiadła na belce jako szósta zawodniczka finałowej rundy.

Niespodzianka w postaci awansu najwyraźniej podziałała na Twardosz mobilizująco. 19-latka pofrunęła 76 metrów, czyli o dwa metry dalej niż w pierwszej serii, dzięki czemu wyprzedziła Karolinę Indraczkovą i zakończyła zmagania na 29. lokacie.

Reklama

Pozostałe dwie reprezentantki Polski nie awansowały do drugiej serii. Kinga Rajda była 37., a Nicole Konderla 39.

Zawody wygrała - po raz pierwszy w karierze - reprezentantka Słowenii Nika Kriżnar. Druga była Ema Klinec, a trzecia Norweżka Eirin Maria Kvandal.


Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL