Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PK w Innsbrucku. Zwycięstwo Ammanna w drugim konkursie. Zniszczoł zwiększył kwotę startową Polaków

Simon Ammann wygrał drugi sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Aleksander Zniszczoł, który wygrał pierwsze zawody, tym razem zajął siódme miejsce. Jego dobre występy zwiększyły limit zawodników w PŚ dla Polski!

Drugie zawody PK w Innsbrucku były pierwotnie zaplanowane na niedzielę, ale organizatorzy ostatecznie przenieśli je na sobotę.

Reklama

Podczas pierwszego konkursu najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł. W drugich zawodach nie powtórzył już tak dobrego wyniku, ale zajął wysoką siódmą pozycję.

Na najwyższym stopniu podium stanął za to dobrze znany Szwajcar Simon Ammann. O 1,7 pkt wyprzedził Niemca Niklasa Bachlingera.

W drugiej serii wystąpiło dwóch innych Polaków - Maciej Kot zajął 17. miejsce, a Stefan Hula był 24. Tomaszowi Pilchowi i Arkadiuszowi Jojce nie udało się zakwalifikować do drugiej serii.

Znakomitą wiadomością dla polskich skoczków jest fakt, że dzięki dobrym występom Zniszczoła zwiększyła się kwota startowa Polaków w PŚ. W szóstym periodzie PŚ "Biało-Czerwoni" będą mogli wystawiać siedmiu reprezentantów.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

WG

Dowiedz się więcej na temat: Simon Ammann | Aleksander Zniszczoł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama