Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - PK w Innsbrucku. Zwycięstwo Aleksandra Zniszczoła

Aleksander Zniszczoł wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Dobrze spisał się też Maciej Kot, który był szósty, a Tomasz Pilch zajął 15. miejsce.

W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego wystartowało sześciu Polaków. Do drugiej serii weszła połowa.

Na jednym skoku swój występ zakończyli Arkadiusz Jojko, Adam Niżnik i Stefan Hula. Ten najbardziej doświadczony nadal szuka formy, choć i tak był najwyżej z tej trójki. Skoczył 118,5 m i zajął 40. miejsce.

Adam Niżnik znalazł się pięć pozycji niżej, uzyskując 111,5 m. Z kolei Arkadiusz Jojko, po skoku na 109 zajął 47. lokatę.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Reklama

Sprawdź!

W drugiej serii wystąpili Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch i Maciej Kot. Najlepiej zaprezentował się ten pierwszy, który na półmetku konkursu był wiceliderem, lądując na 128 m. Lepszy był tylko Niklas Bachlinger, który prowadził po skoku na 129,5 m.

Pilch skoczył 126 m i był 12. Kot wylądował półtora metra bliżej i uplasował się zaraz za kolegą z kadry.

W drugiej serii Kot zaliczył spory awans. Skoczył 123,5 m i długo prowadził. Ostatecznie znalazł się na szóstym miejscu. Gorzej spisał się Pilch. Wylądował na 119 m i spadł na 15. miejsce.

Nie zawiódł Zniszczoł. Uzyskał 127,5 m i po swoim występie został liderem z notą 259,5 pkt. Po nim skakał tylko Bachlinger, więc było wiadomo, że Polak zajmie co najmniej drugie miejsce. Austriak jednak nie udźwignął presji. Wylądował na 125 m i znalazł się na trzecim miejscu. Drugi był Norweg Anders Haare, który stracił do Zniszczoła aż 11 pkt.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje