Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. PK w Czajkowskim. Świetna postawa Polaków, zwycięstwo Stefana Huli

W ostatnich w sezonie zawodach Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim triumf odniósł Stefan Hula. Czterech polskich skoczków zakończyło rywalizację w czołowej dziesiątce.

Znakomita była pierwsza seria finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w wykonaniu polskich skoczków. Aż pięciu Polaków znajdywało się w czołowej dziesiątce: Paweł Wąsek był siódmy, Maciej Kot szósty, Tomasz Pilch piąty.

Na prowadzeniu znajdywało się dwóch "Biało-Czerwonych": Aleksander Zniszczoł na miejscu drugim i Stefan Hula był liderem. Hula wyróżnił się zdecydowanie najdalszym skokiem na 137 metrów i miał 10 pkt przewagi.

Seria druga nie była już tak spektakularna w wykonaniu wszystkich polskich skoczków. Wysokie miejsca stracili Wąsek i Kot, ale swoją pozycję obronił, a nawet awansował na trzecie miejsce Pilch.

Reklama

Hula przypieczętował zwycięstwo, pozycji nie utrzymał Zniszczoł

Daniel Tschofenig z Austrii sprawił, że do końca były emocje, skacząc najdalej ze wszystkich w konkursie 138,5 metra. To pozwoliło mu wyprzedzić Zniszczoła, który spadł na piąte miejsce.

Hula zwycięstwo przypieczętował lądując w drugiej próbie na 131,5 m. To wystarczyło, by wygrać, choć zadecydowało o tym tylko 0.5 pkt.

Wyniki:


MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje