Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Piotr Żyła zdiagnozował, co było jego problemem

Często słychać utyskiwania na skoki Piotra Żyły w tym sezonie, tymczasem sympatyczny "Wiewiór" sześć razy stawał na podium i już teraz, przed konkursami w Planicy, znacząco poprawił swój dorobek. W całej karierze przed sezonem 2018/2019 zaliczył tylko cztery "pudła". Zawodnik WSSS Wisła zdradził, co było jego problemem w tym sezonie, który mógł być dla niego jeszcze lepszy.

- Jaki mam cel na Planicę? Pojechać tam i dobrze się bawić. Tego się mam zamiar trzymać. Oczywiście, po drodze mam zamiar wykonać dobrą pracę - powiedział na antenie TVP Sport Piotr Żyła, który w Vikersundzie zasygnalizował zwyżkę formy, co zamierza potwierdzić w Słowenii.

Kończące sezon skoczków zawody rozpoczną się już w czwartek. Piotr Żyła utrzymuje czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale musi być czujny, bo Robert Johansson traci do niego 68 pkt, co nie jest niemożliwe do odrobienia w trakcie dwóch konkursów indywidualnych, jakie odbędą się w Planicy w piątek i w niedzielę.

Reklama

"Wiewiór" zdradził, co było jego problemem w tym sezonie.

- Nastawiony jestem na to, aby skakać jak najdalej. Miałem problem z tym, że nie wykonałem właściwej pracy, a oczekiwałem nie wiadomo jakich wyników - podkreśla. - W Vikersundzie pod tym względem było już OK. Trzeba pracować przed konkursami w Planicy, w pocie czoła trenować do końca sezonu. A po Planicy od nowa - uśmiecha się Piotr Żyła.

Unikał precyzowania celów na Słowenię. Nie chciał powiedzieć czy interesuje go poprawa rekordu życiowego, czy miejsce na podium. Dobre skoki i zarazem dobra zabawa - to w tej chwili myśli przewodnie Żyły.

- Aby mój cel na Planicę został zrealizowany, muszę wykonać dobrą pracę - powtarza swoją mantrę wiślanin.

Na razie rekordowy skok Piotra to 245,5 m, uzyskane 18 marca 2017 r. w Vikersundzie.

MB


PŚ w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu Kobayashi(Japonia)2085 pkt
2.Stefan Kraft(Austria)1349
3.Kamil Stoch(Polska)1288
4.Piotr Żyła(Polska)1131
5.Dawid Kubacki(Polska)988
6.Robert Johansson(Norwegia)974
7.Markus Eisenbichler(Niemcy)937
8.Johann Andre Forfang(Norwegia)892
8.Timi Zajc(Słowenia)833
10.Karl Geiger(Niemcy)765

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje