Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Piotr Żyła zdiagnozował, co było jego problemem

Często słychać utyskiwania na skoki Piotra Żyły w tym sezonie, tymczasem sympatyczny "Wiewiór" sześć razy stawał na podium i już teraz, przed konkursami w Planicy, znacząco poprawił swój dorobek. W całej karierze przed sezonem 2018/2019 zaliczył tylko cztery "pudła". Zawodnik WSSS Wisła zdradził, co było jego problemem w tym sezonie, który mógł być dla niego jeszcze lepszy.

- Jaki mam cel na Planicę? Pojechać tam i dobrze się bawić. Tego się mam zamiar trzymać. Oczywiście, po drodze mam zamiar wykonać dobrą pracę - powiedział na antenie TVP Sport Piotr Żyła, który w Vikersundzie zasygnalizował zwyżkę formy, co zamierza potwierdzić w Słowenii.

Kończące sezon skoczków zawody rozpoczną się już w czwartek. Piotr Żyła utrzymuje czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale musi być czujny, bo Robert Johansson traci do niego 68 pkt, co nie jest niemożliwe do odrobienia w trakcie dwóch konkursów indywidualnych, jakie odbędą się w Planicy w piątek i w niedzielę.

Reklama

"Wiewiór" zdradził, co było jego problemem w tym sezonie.

- Nastawiony jestem na to, aby skakać jak najdalej. Miałem problem z tym, że nie wykonałem właściwej pracy, a oczekiwałem nie wiadomo jakich wyników - podkreśla. - W Vikersundzie pod tym względem było już OK. Trzeba pracować przed konkursami w Planicy, w pocie czoła trenować do końca sezonu. A po Planicy od nowa - uśmiecha się Piotr Żyła.

Unikał precyzowania celów na Słowenię. Nie chciał powiedzieć czy interesuje go poprawa rekordu życiowego, czy miejsce na podium. Dobre skoki i zarazem dobra zabawa - to w tej chwili myśli przewodnie Żyły.

- Aby mój cel na Planicę został zrealizowany, muszę wykonać dobrą pracę - powtarza swoją mantrę wiślanin.

Na razie rekordowy skok Piotra to 245,5 m, uzyskane 18 marca 2017 r. w Vikersundzie.

MB


PŚ w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu Kobayashi(Japonia)2085 pkt
2.Stefan Kraft(Austria)1349
3.Kamil Stoch(Polska)1288
4.Piotr Żyła(Polska)1131
5.Dawid Kubacki(Polska)988
6.Robert Johansson(Norwegia)974
7.Markus Eisenbichler(Niemcy)937
8.Johann Andre Forfang(Norwegia)892
8.Timi Zajc(Słowenia)833
10.Karl Geiger(Niemcy)765

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL