Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Piotr Żyła wściekły po dyskwalifikacji w Zakopanem!

Piotr Żyła niespodziewanie został zdyskwalifikowany po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Zakopanem! Nasz skoczek nie weźmie udziału w zawodach z powodu nieprawidłowego kombinezonu. Ten był zbyt szeroki o jeden centymetr.

Wydawało się, że wszyscy nasi zawodnicy wywalczą pewny awans do niedzielnego konkursu indywidualnego. Tak się jednak nie stało, bo tuż po ogłoszeniu wyników, Piotr Żyła został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Reklama

Oznacza to, że nasz zawodnik nie weźmie udziału w niedzielnym konkursie indywidualnym. Jutro będzie za to skakał jako pierwszy z Polaków w konkursie drużynowym. "Biało-Czerwonych" reprezentować będą także Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Co ciekawe, w dniu konkursu drużynowego Żyła będzie obchodził 34. urodziny.

Komentatorzy TVP Sport w studio ujawnili, że Piotr Żyła był wyraźnie wściekły po kontroli sprzętu. Nasz zawodnik wybiegł z pomieszczenia, nie zabierając nawet kurtki.

Doświadczonego skoczka usprawiedliwiać próbował prezes PZN-u Apoloniusz Tajner.

- Podczas kontroli skoczek też musi wiedzieć, jak się ustawić, jak stanąć. To jest bardzo ważne i niewykluczone, że właśnie doszło do takiej sytuacji - skomentował Apoloniusz Tajner.

Jak poinformowano, kombinezon w biodrach okazał się zbyt szeroki o... jeden centymetr.

- Po powrocie po kwalifikacjach kombinezon ponownie przemierzono, bo wyszło, że miał w biodrach za duży obwód. Potwierdziło się to. Nie mamy do dyskwalifikacji zastrzeżeń - powiedział Tajner dla Polskiego Radia. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Plan Pucharu Świata w Zakopanem:

piątek (15.01.2021)
15:45 - oficjalny trening
18:00 - kwalifikacje

sobota (16.01.2021)
15:00 - seria próbna
16:15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (17.01.2021)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje