Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Optymistyczne prognozy przed PŚ w Zakopanem

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, weekend ze skokami narciarskimi w Zakopanem powinien przebiegać bez komplikacji związanych z niekorzystnymi warunkami wietrznymi. Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się 25 i 26 stycznia.

Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja podczas zawodów z cyklu Pucharu Świata w Zakopanem przebiegnie bez zakłóceń podobnych do tych, z którymi zawodnicy musieli borykać się minionej niedzieli w Titisee-Neustadt.

Według prognoz, warunki wietrzne nie powinny przeszkodzić w sprawiedliwej rywalizacji. Póki co, synoptycy przewidują najlepszą pogodę na piątek 24 stycznia, kiedy na Wielkiej Krokwi skoczkowie powalczą o konkursową kwalifikację. Ma być słonecznie, do trzech stopni Celsjusza, a wiatr nie powinien przekraczać około 1,9 m/s.

Reklama

Na sobotę i niedzielę przewiduje się zachmurzenie. Temperatura ma wahać się w granicach 3-4 stopni. Powieje powyżej 2 m/s. Szczególnie w niedzielę możliwe są nieco silniejsze podmuchy wiatru. Prognozy nie przewidują jednak bardzo silnych porywów, więc na ten moment wydaje się, że zawody powinny odbyć się bez większych trudności.

Przez cały tydzień pod Giewontem, w nocy mają utrzymywać się temperatury poniżej zera. 

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama