Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Oficjalnie: W lutym dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem

Jeden weekend skoków w Zakopanem w sezonie to za mało. Wiemy już oficjalnie, że w lutym na Wielkiej Krokwi skoczkowie ponownie będą rywalizować w zawodach Pucharu Świata.

Organizację dodatkowych konkursów, w miejsce odwołanej próby przedolimpijskiej w Chinach, przyznano Polsce już w grudniu, ale nieznana była ich lokalizacja. Do wyboru pozostawały Zakopane i Wisła. Dzisiaj zapadła ostateczna decyzja.

Reklama

"Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego oraz przewodniczący Komitetów Organizacyjnych w Wiśle i Zakopanem podjęli wspólnie decyzję, że gospodarzem trzeciego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie Zakopane" - poinformował Polski Związek Narciarski.

Decyzję potwierdziła też oficjalnie Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Kolejna rywalizacja w Zakopanem odbędzie się w dniach 12-14 lutego. Na Wielkiej Krokwi skoczkowie walczyć będą w dwóch konkursach indywidualnych w sobotę i niedzielę, 13 i 14 lutego.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W obecnym sezonie Pucharu Świata Polska gości więc najlepszych skoczków świata aż trzykrotnie. Tradycyjnie już sezon rozpoczął się w listopadzie konkursami na skoczni w Wiśle, a do styczniowej rywalizacji w Zakopanem dołącza kolejny weekend skoków na Wielkiej Krokwi.

Zarówno konkursy w Wiśle, jak i trwające zawody pod Tatrami odbywają się bez udziału publiczności. Powodem oczywiście pandemia. Na razie nie wiadomo, czy fani będą mogli oglądać na zakopiańskiej skoczni rywalizację w lutym.

Z Zakopanego Waldemar Stelmach

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Puchar Świata w Zakopanem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama