Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Nowy rekord kraju na Wielkiej Krokwi. To reprezentant Islandii

Skoczek narciarski z Islandii przygotowuje się do sezonu zimowego na zgrupowaniu w Zakopanem. Anton Oeyvindsson już teraz drogę do kolejnego sezonu otworzył sukcesem. Okazuje się, że skoczek na polskiej ziemi pobił rekord w długości skoku swojego kraju.

Anton Oeyvindsson to islandzki skoczek narciarski, a do niedawna kombinator norweski. 19-latek urodził się w islandzkim Akureyri, ale chwilę później wyprowadził się wraz z rodzicami do Norwegii.

Młody skoczek na co dzień trenuje w Lillehammer. Właśnie wraz ze swoim klubem przyjechał do Polski na zgrupowanie. Jak się okazało, te otworzył nowym rekordem swojego kraju.

Skoczek z Islandii zachwycił na Wielkiej Krokwi

Nastolatek już wcześniej był właścicielem rekordu Islandii. Ten wynosił 95 metrów i został ustanowiony w grudniu ubiegłego roku w Lillehammer. Teraz skoczek poszybował jednak znacznie dalej, bo na 127 m. Wszystko miało miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Reklama

Z mediów społecznościowych wiemy, że skoczek będzie przebywał w Polsce przez tydzień. Jak napisał, ten tydzień rozpoczął się dla niego dobrze.

Być może już wkrótce usłyszymy o kolejnym rekordzie Islandii na Wielkiej Krokwi?

AB
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje