Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Noty sędziowskie wywołały burzę. Dyrektor Pucharu Świata odpowiada

Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich - Sandro Pertile w rozmowie z serwisem "skijumping.pl" odniósł się do wzbudzającej w ostatnim czasie duże kontrowersje pracy sędziów, oceniających styl lotu. Włoch wziął arbitrów w obronę. - Mają specyficzną perspektywę skoku ze swojej wieży - mówił.

Kwestia not za styl, które w przypadku niektórych skoków wydają się być zawyżane rozgrzała środowisko. Zdaniem wielu system pracy sędziów, oceniających postawę zawodników z odległej wieży, bez możliwości analizy powtórek jest niesprawiedliwy i należałoby go zmienić.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Do sprawy odniósł się szefujący zmaganiom w PŚ Pertile, który do tematu podchodzi z dużo większym spokojem. - Pojawiają się pewne różnice zdań pośród sędziów, ale po każdych zawodach grupa za to odpowiedzialna ocenia ich pracę - zapewnił. - Czasami widoczność z kabiny sędziowskiej być może nie jest najlepsza, a niekiedy jest wręcz lepsza. Musimy to wziąć pod uwagę - dodawał, broniąc tym samym arbitrów.

Czołowi zawodnicy Pucharu Świata znajdują się już w niemieckim Oberstforie, gdzie rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Triumfu wywalczonego przed rokiem bronić będzie Dawid Kubacki.

TC

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje