Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Norwegia wygrała konkurs drużyn mieszanych w Rasnovie, Polska siódma

Nie były to najlepsze zawody dla reprezentacji Polski, która zajęła zajęła siódme miejsce podczas konkursu drużyn mieszanych w Rasnovie. W zawodach triumfowali natomiast Norwegowie, pokonując Słowenię oraz Austrię. Polską ekipę reprezentowali: Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

Zobacz zapis relacji na żywo z konkursu mieszanego

Reklama

Konkurs drużyn mieszanych podczas PŚ został przeprowadzony po raz trzeci. Wcześniej odbywały się one w 2012 i 2013 roku. W pierwszym wygrali Norwegowie, a rok później triumfowała Japonia. 

Nic więc dziwnego, że po pierwszej serii obie reprezentacje znajdowały się w czołówce stawki. Norwegowie zgodnie z przewidywaniami prowadzili, druga była reprezentacja Słowenii, a trzecie miejsce zajmowali Japończycy. 

Reprezentacja Polski przed przerwą plasowała się natomiast na szóstym miejscu. Dawid Kubacki i Kamil Stoch wylądowali na 94. metrze. Zawodniczki z Polski oddały dobre skoki, lecz nie zbliżyły się do 90 metrów, które skalały zawodniczki reprezentacji na czele stawki.

Anna Twardosz poszybowała na 84 metry, natomiast Kamila Karpiel wylądowała na 82. metrze.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Skakanie dla reprezentacji Polski w drugiej serii rozpoczęła Twardosz. Polska skoczkini poradziła sobie nieco gorzej niż przed przerwą i oddała skok na 83,5 metra. 

Jeszcze lepiej niż przed przerwą zaprezentował się Stoch. Po poprawnym technicznie skoku 33-latek wylądował na 95. metrze. Nieco gorzej zaprezentowała się natomiast Karpiel, która poszybowała na 75,5 metrów. 

Przed skokami ostatniej grupy bardzo ciekawie było na czele stawki. Słowenia i Norwegia miały bowiem taką samą ilość punktów (838,4).  Zanim doszło jednak do starcia Halvora Egnera Graneruda z Zigą Jelarem, swój skok oddał Kubacki. Polski skoczek również poprawił swój wynik z pierwszej serii i wylądował na 95. metrze. Nie poprawiło to jednak sytuacji Orłów, bowiem daleko poszybował także Jewgienij Klimow (92 metry) i Rosjanie znaleźli się przed Polakami.

Starcie na czele stawki rozstrzygnął lider PŚ Halvor Egner Granerud, który poleciał na 96,5 metra, dzięki czemu konkurs wygrała reprezentacja Norwegii. Drugie miejsce przypadło Słowenii, natomiast podium uzupełniła Austria.  Reprezentacja Polski zakończyła zawody na siódmej lokacie. 

Wyniki konkursu:

Puchar Narodów w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Norwegia5015 pkt
2.Polska4387 pkt
3.Niemcy3441 pkt
4.Austria2957 pkt
5.Słowenia2535 pkt
6.Japonia2342 pkt
7.Szwajcaria501 pkt
8.Rosja434 pkt
9.Finlandia287 pkt
10.Kanada116 pkt
11.Estonia45 pkt
12.Francja25 pkt
13.Bułgaria19 pkt
14.Włochy9 pkt
15.Czechy6 pkt
16.USA3 pkt

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL