Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Noriaki Kasai znów w Księdze rekordów Guinnessa

O ponownym wpisie nazwiska skoczka narciarskiego do Księgi rekordów Guinnessa poinformowano na Twitterze. Blisko 48-letni Noriaki Kasai ma na swoim koncie 569 indywidualnych występów w Pucharze Świata. Tym samym poprawił oficjalnie swój poprzedni rekord.

Noriaki Kasai już dawno z czystym sumieniem mógłby pożegnać się ze skokami narciarskimi, ale miłość do ukochanej dyscypliny nie pozwala mu zrezygnować z profesjonalnego treningu i walki w międzynarodowych zawodach.

W czerwcu Japończyk skończy 48 lat i wydaje się, że na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak zastanawiać się nad tym, jak będzie wyglądał jego jubileuszowy skok z okazji 50. urodzin. Kasai na swoim koncie ma już blisko 560 występów w konkurach Pucharu Świata. To absolutny rekord, który teraz został oficjalnie odświeżony w Księdze rekordów Guinnessa. Poprzedni wynik oczywiście również należał do reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reklama

47-latek jest zdecydowanym liderem wśród skoczków w śrubowaniu rekordów w Księdze. Do niego należą również najwyższe statystyki, jeśli chodzi o liczbę występów w edycjach PŚ, zajmowanych miejsc w najlepszej trzydziestce, startów w konkursach olimpijskich oraz na mistrzostwach świata. To nie wszystko. Lista rekordów weterana skoków narciarskich jest dosyć długa.

Swój pierwszy skok na nartach Kasai zanotował w 1980 roku. Od 40 lat nie rozstaje się z nartami. Jego pozytywne usposobienie zagwarantowało mu sympatię wielu kibiców. Nawet jeśli Japończyk nie odnotowuje dobrych rezultatów, zawsze może liczyć na duże zainteresowanie jego osobą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje