Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Noriaki Kasai powalczy o starty w Pucharze Świata

Japoński skoczek narciarski jest najstarszym zawodnikiem w stawce, który sięgnął po pucharowe zwycięstwo. Ostatni sezon Japończyka był jednak słaby, zaś ten nie może dzisiaj szczycić się przynależnością do reprezentacji. 48-latek zapewnia, że mimo wszystko nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamierza powalczyć między innymi o start na igrzyskach.

Noriaki Kasai to skoczek, któremu najczęściej wypomina się wiek. Japończyk z tego powodu jest rekordzistą. Jest między innymi najstarszym indywidualnym i drużynowym zdobywcą olimpijskiego medalu, czy też najstarszym zwycięzcą konkursu Pucharu Świata. Został również wpisany do księgi rekordów Guinnessa za najwięcej występów w PŚ. Łącznie ma ich aż 559. Wszystko przez 27 sezonów.

Ostatnie skoki 48-latka na arenie międzynarodowej pozostawiały jednak wiele do życzenia, a sam zawodnik stracił status członka kadry narodowej. To nie przeszkadza skoczkowi w codziennych treningach i myślach o kolejnych celach. Na horyzoncie malują się bowiem igrzyska olimpijskie w Pekinie. Najważniejsza impreza czterolecia byłaby dziewiątymi igrzyskami japońskiego sportowca.

Reklama

"Myślę, że zbliżyłem się poziomem porównywalnym z tym, który będzie w Pucharze Świata. Jeśli skoczę przy sprzyjającym wietrze. Postaram się ponownie zyskać okazję do skakania w zawodach międzynarodowych. To pozostaje moim planem" - powiedział Kasi w rozmowie ze stacją NHK.

W minionym sezonie skoczek nie zdobył ani jednego pucharowego punktu. Analizując statystyki, taka sytuacja nie zdarzyła mu się od sezonu 1990/1991.

"Moje skoki wyglądają coraz lepiej. W ciągu ostatnich kilku dni było trochę napięcia i zmęczenia. Nie miałem tyle szczęścia z warunkami w ostatnich wyścigach na Okurayamie, jak zawodnicy, którzy są częścią Pucharu Świata" - dodał 48-letni zawodnik.

Noriaki Kasai w ostatnich mistrzostwach kraju został sklasyfikowany na 16. pozycji. Mistrzostwo kraju wywalczył Yukiya Sato.

AB

 

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy