Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Noriaki Kasai nie pojedzie na MŚ

46-letni Noriaki Kasai nie pojedzie na mistrzostwa świata w Seefeld - informują japońskie media. Weteran skoków narciarskich nie błyszczy w tym sezonie w Pucharze Świata, a decyzja o wyłączeniu go z kadry sprawiła, że zostanie przerwana jego passa występów w imprezie tej rangi, która trwała od 1999 roku.

Mistrzostwa Świata w Seefeld miały być jedenastymi z rzędu z udziałem Noriakiego Kasai. Słabszy sezon 46-latka spowodował jednak, że trener japońskiej kadry zdecydował o reprezentacyjnym składzie, pomijając przy tym weterana skoków narciarskich.

W szczęśliwej piątce, która pojedzie do Austrii znaleźli się: Ryoyu Kobayashi, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Yukia Sato oraz Naoki Nakamura - poinformował Hideharu Miyahira.  

- Przykro mi, że moja passa zostanie przerwana, ale miałem przeczucie, że mistrzostwa świata mogą się nie udać, ponieważ nie czuje się dobrze w tym sezonie - powiedział Kasai dla portalu nhk.or.jp.

- Chcę kontynuować pracę i pochwalić się jej efektami w drugiej części sezonu. Wciąż jestem zdolny do ciężkiej pracy. Mam 46 lat i obiecałem jeszcze wygrać w konkursie Pucharu Świata - dodał utytułowany zawodnik. 

Kasai swój pierwszy start w mistrzostwach świata zanotował w 1989 roku w Lahti. Od 1999 roku ulubieniec kibiców nie opuścił ani jednej imprezy tej rangi. Decyzja trenera reprezentacji Japonii przerwała więc jego passę. 

Skoczek do tej pory siedmiokrotnie zawieszał medal MŚ na szyi. W swoim dorobku ma dwa srebrne i pięć brązowych krążków.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje