Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Nejc Deżman zakończył karierę

Kolejny skoczek narciarski zdecydował, że w przyszłym sezonie nie będzie się już pojawiać na skoczniach. Karierę zakończył Nejc Deżman, mistrz świata juniorów z 2012 r.

26-letni Słoweniec podjął decyzję po rozczarowującym ostatnim sezonie. Deżman nie mieścił się w składzie Słowenii na zawody Pucharu Świata - skończył cykl bez punktu, wziął jedynie udział w kwalifikacjach zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen.

- Po 21 latach ze skokami narciarskimi czas powiedzieć "do widzenia". Ta decyzja nie jest łatwa, bo skoki są moją pasją i były moim życiem, ale to czas na nowy rozdział - napisał Deżman na swoim profilu na Instagramie. Zapowiedział też, że po raz ostatni będzie można go zobaczyć w locie w czasie zaplanowanych na 5 lipca zawodów w Kranju.

Słoweniec nigdy nie stal na podium indywidualnych zawodów PŚ, ale może pochwalić się kilkoma miejscami w pierwszej dziesiątce. Najwyżej był w sezonie 2013/2014 w Sapporo, gdzie zajął siódmą pozycję.

Reklama

Deżman odnosił sukcesy również jako junior - w 2012 r. w tureckim Erzurum został mistrzem świata. W seniorskim czempionacie wystąpił tylko raz, trzy lata później w szwedzkim Falun. Skończyło się 20. miejscem na skoczni średniej i 26. na dużej.

Po zakończeniu ostatniego sezonu ze sportem pożegnało się już kilku skoczków. Wśród nich są m.in. rodak Deżmana Robert Kranjec, Norweg Andreas Stjernen czy Austriak Andreas Kofler.

DG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy