Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Stefan Horngacher: Możemy zdobyć medal w każdym z konkursów

Prowadzący reprezentację Niemiec Stefan Horngacher jest zdania, że jego podopieczni podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie mogą sięgnąć po medal w każdym z konkursów. - Tamtejsze skocznie bardzo nam odpowiadają - stwierdził.

Zawodnicy zza naszej zachodniej granicy rywalizują w obecnym sezonie ze zmiennym szczęściem. Owszem, wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Markus Eisenbichler, a Karl Geiger wywalczył w Planicy mistrzostwo świata w lotach, lecz Niemcom zdarza się również sporo wpadek, a i ich forma w ostatnim sprawdzianie przed MŚ daleka była od optymalnej.

Mimo to Horngacher pozostaje dużym optymistą. - Możemy zdobyć medal w każdym z konkursów. Jeżeli zdobędziemy jeden lub dwa to już będzie dobrze - stwierdził w rozmowie z "Muenchner Merkur". Jak dodał, w konkursach indywidualnych nie będzie liczyć jedynie na Eisenbichlera, ale i dobrą formę pozostałych podopiecznych.

Jednocześnie Austriak, w przeszłości pracujący z naszą kadrą wierzy, że zadziała atut występów na "swojej" skoczni. - Obiekty w Oberstdorfie bardzo nam odpowiadają - ocenił.

TC

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL