Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Sara Takanashi najlepsza w kwalifikacjach kobiet, dwie Polki z awansem

Japonka Sara Takanashi okazała się najlepsza w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego kobiet na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Awans uzyskały dwie Polki: Anna Twardosz i Kinga Rajda. Konkurs kobiet na skoczni HS-106 odbędzie się w czwartek (godz. 17).

W serii próbnej, która poprzedziła kwalifikacje, najlepsza była Marita Kramer, która wygrała z wynikiem 104,5 metra. W kwalifikacjach Austriaczka po skoku na 101,5 m uplasowała się na drugim miejscu. Musiała uznać wyższość jedynie Takanashi, która po locie na 103 m wygrała z przewagą 2,5 pkt.

Z czwórki "Biało-Czerwonych" najefektowniejszy skok (87,5 m) oddała Anna Twardosz, okazując po nim wyraźną radość. Po swojej próbie skacząca z 24. numerem startowym Polka nawet chwilowo objęła prowadzenie. Ostatecznie uplasowała się na 25. miejscu.

Słabiej spisały się Kinga Rajda (74,5 m) i Kamila Karpiel (72 m). Pierwsza z naszych zawodniczek i tak miała sporo szczęścia, bo wylądowała niemal na końcu listy skoczkiń (39. miejsce) z awansem do konkursu. Rozczarowana mogła być Karpiel, która cały czas pozostawała w grze, ale ostatecznie uplasowała się na 42. miejscu.

Reklama

Najsłabiej z podopiecznych trenera Łukasza Kruczka spisała się skacząca jako pierwsza Nicole Konderla. Jej jedyne 70 metrów można było określić jako próbę bardzo przeciętną (47. lokata).

Kwalifikacje rozpoczęły się z 25. belki startowej, ale po skokach 41 zawodniczek stopniowo obniżano rozbieg, aż do 22. platformy.

Art/MR

Dowiedz się więcej na temat: Anna Twardosz | Kinga Rajda | Kamila Karpiel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje