Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Halvor Egner Granerud - król sezonu, który wraca na tarczy

​Halvor Egner Granerud jest kolejnym królem sezonu w skokach narciarskich, który wraca na tarczy z najważniejszych zawodów - mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Koronawirus przerywa starty Norwega, który w tym sezonie wygrał 11 z 22 rozegranych konkursów Pucharu Świata. Zdobył aż 1544 pkt, zapewnił już sobie Kryształową Kulę. Do Oberstdorfu przyjechał jako wielki faworyt. Ale na skoczni normalnej przegrał nie tylko z Piotrem Żyłą, ale z Karlem Geigerem i Anze Laniskiem. Medal zdobył w konkursie mieszanym. Zaledwie srebrny, bo faworyzowani Norwegowie sensacyjnie przegrali z Niemcami.

Na dużej skoczni nie wystartuje: ani w konkursie indywidualnym, ani drużynowym. W jednym i drugim liczył na złoto. To kolejna bolesna porażka znakomitego Norwega. Jako lider Pucharu Świata jechał na Turniej Czterech Skoczni i nie stanął w nim nawet na podium. Wygrał Kamil Stoch, przed Geigerem i Dawidem Kubackim. W grudniu Granerud przegrał też rywalizację z Geigerem podczas mistrzostw świata w lotach w Planicy. Zdobył wtedy srebro indywidualnie i złoto w drużynie.

Granerud zakażony koronawirusem. Przegrane MŚ

Reklama

Mistrzostwa w Oberstdorfie są dla Norwega porażką. Tak jak mistrzostwa w Seefeld dwa lata temu dla króla sezonu 2018-2019 Ryoyu Kobayashiego. Japończyk wygrał wtedy w Pucharze Świata aż 13 konkursów. Zdobył Kryształową Kulę. Ale w Seefeld wylądował na podium tylko w konkursie drużynowym, w dodatku na najniższym stopniu.

Granerud i tak jest rewelacją tej zimy. W poprzednim sezonie w Pucharze Świata zdobył zaledwie 8 pkt i myślał nad rzuceniem skoków. 

Dariusz Wołowski

Dowiedz się więcej na temat: Halvor Egner Granerud | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje