Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Gregor Schlierenzauer poza kadrą Austrii

Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze reprezentacji Austrii na zbliżające się mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Jeden z najwybitniejszych zawodników w dziejach musi przełknąć gorzką pigułkę.

"Schlieri", który na koncie ma między innymi dwie Kryształowe Kule i aż 53 zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata, od lat jest tylko cieniem zawodnika, który sięgał po najważniejsze laury. Mimo to nie ustawał w staraniach, by powrócić na najwyższy poziom, a ważnym celem miał być udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

To właśnie przygotowaniom do tej imprezy podporządkował swoje starty, łącząc spokojne treningi w kraju ze sporadycznymi występami w konkursach PŚ i PK. Niestety, nie udało mu się zbudować formy, która pozwalałaby marzyć o przepustce na czempionat. 

Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze Austrii na imprezę. Wybrańcami trenera Andreasa Widhoelzla zostali: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Daniel Huber i Jan Hoerl.

Tym samym wybitny skoczek nie weźmie udział w drugich już z kolei mistrzostwach świata. Dwa lata temu, w Seefeld także nie wystąpił.

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL