Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - MŚ w lotach w Planicy. Medaliści konkursów indywidualnych (dokumentacja)

Niemiec Karl Geiger został w sobotę w Planicy mistrzem świata w lotach narciarskich. Pozostałe miejsca na podium zajęli Norweg Halvor Egner Granerud i Niemiec Markus Eisenbichler.

Tylko trzem skoczkom w historii udało się triumfować w tej imprezie dwukrotnie. Dokonali tego: Szwajcar Walter Steiner (1972, 1977), Niemiec Sven Hannawald (2000, 2002) oraz Norweg Roar Ljoekelsoey (2004, 2006). 

Medaliści MŚ w lotach narciarskich:

Planica (Jugosławia) 1972

 1. Walter Steiner (Szwajcaria)

 2. Heinz Wosipiwo (NRD)

 3. Jiri Raska (Czechosłowacja)

 

Oberstdorf (RFN) 1973

 1. Hans-Georg Aschenbach (NRD)

 2. Walter Steiner (Szwajcaria)

 3. Karel Kodejska (Czechosłowacja)

 

Reklama

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 1975

 1. Karel Kodejska (Czechosłowacja)

 2. Rainer Schmidt (NRD)

 3. Karl Schnabl (Austria)

 

Vikersund (Norwegia) 1977

 1. Walter Steiner (Szwajcaria)

 2. Anton Innauer(Austria)

 3. Henry Glass (NRD)

 

Planica (Jugosławia) 1979

 1. Armin Kogler (Austria)

 2. Axel Zitzmann (NRD)

 3. Piotr Fijas (Polska)

 

Oberstdorf (RFN) 1981

 1. Jari Puikkonen (Finlandia)

 2. Armin Kogler (Austria)

 3. Tom Levorstad (Norwegia)

 

Harrachov (Czechosłowacja) 1983

 1. Klaus Ostwald (NRD)

 2. Pavel Ploc (Czechosłowacja)

 3. Matti Nykaenen (Finlandia)

 

Planica (Jugosławia) 1985

 1. Matti Nykaenen (Finlandia)

 2. Jens Weissflog (NRD)

 3. Pavel Ploc (Czechosłowacja)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 1986

 1. Andreas Felder (Austria)

 2. Franz Neulaendtner (Austria)

 3. Matti Nykaenen (Finlandia)

 

Oberstdorf (RFN) 1988

 1. Ole Gunnar Fidjestoel (Norwegia)

 2. Primoz Ulaga (Jugosławia)

 3. Matti Nykaenen (Finlandia)

 

Vikersund (Norwegia) 1990

 1. Dieter Thoma (RFN))

 2. Matti Nykaenen (Finlandia)

 3. Jens Weissflog (NRD)

 

Harrachov (Czechosłowacja) 1992

 1. Noriaki Kasai (Japonia)

 2. Andreas Goldberger (Austria)

 3. Roberto Cecon (Włochy)

 

Planica (Słowenia) 1994

 1. Jaroslav Sakala(Czechy)

 2. Espen Bredesen (Norwegia)

 3. Roberto Cecon (Włochy)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 1996

 1. Andreas Goldberger (Austria)

 2. Janne Ahonen (Finlandia)

 3. Urban Franc (Słowenia)

 

Oberstdorf (Niemcy) 1998

 1. Kazuyoshi Funaki (Japonia)

 2. Sven Hannawald (Niemcy)

 3. Dieter Thoma (Niemcy)

 

Vikersund (Norwegia) 2000

 1. Sven Hannawald (Niemcy)

 2. Andreas Widhoelzl (Austria)

 3. Janne Ahonen (Finlandia)

 

Harrachov (Czechy) 2002

 1. Sven Hannawald (Niemcy)

 2. Martin Schmitt (Niemcy)

 3. Matti Hautamaeki (Finlandia)

 

Planica (Słowenia) 2004

 1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

 2. Janne Ahonen (Finlandia)

 3. Tami Kiuru (Finlandia)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 2006

 1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

 2. Andreas Widhoelzl (Austria)

 3. Thomas Morgenstern (Austria)

 

Oberstdorf (Niemcy) 2008

 1. Gregor Schlierenzauer (Austria)

 2. Martin Koch (Austria)

 3. Janne Ahonen (Finlandia)

 

Planica (Słowenia) 2010

 1. Simon Ammann (Szwajcaria)

 2. Gregor Schlierenzauer (Austria)

 3. Anders Jacobsen (Norwegia)

 

Vikersund (Norwegia) 2012

 1. Robert Kranjec (Słowenia)

 2. Rune Velta (Norwegia)

 3. Martin Koch (Austria)

 

Harrachov (Czechy) 2014

 1. Severin Freund (Niemcy)

 2. Anders Bardal (Norwegia)

 3. Peter Prevc (Słowenia)

 

Bad Mitterndorf (Austria) 2016

 1. Peter Prevc (Słowenia)

 2. Kenneth Gangnes (Norwegia)

 3. Stefan Kraft (Austria)

 

Oberstdorf (Niemcy) 2018

 1. Daniel-Andre Tande (Norwegia)

 2. Kamil Stoch (Polska)

 3. Richard Freitag (Niemcy)

 

Planica (Słowenia) 2020

 1. Karl Geiger (Niemcy)

 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia)

 3. Markus Eisenbichler (Niemcy)

wkp/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje