Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - MŚ w lotach w Planicy. Karl Geiger indywidualnym mistrzem świata

Niemiec Karl Geiger został indywidualnym mistrzem świata w lotach narciarskich! 27-latek wyprzedził drugiego Norwega Halvora Egnera Graneruda zaledwie o... 0.5 pkt! Trzecie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler. Wszyscy Polacy zajęli miejsca w czołowej piętnastce, a najwyżej, na siódmym miejscu uplasował się Piotr Żyła.

Cztery serie lotów na "mamuciej" skoczni w Planicy do końca trzymały w napięciu. W swoim ostatnim skoku Granerud poleciał aż na 243 m i wysoko zawiesił poprzeczkę Karlowi Geigerowi. Niemiec, który prowadził po trzech seriach skoczył "tylko" 231,5 m i do końca drżał o zwycięstwo. Ostatecznie przewaga z poprzednich skoków wystarczyła. Gdy Norweg zobaczył, że przegrał tytuł mistrza świata o pół punktu, osunął się na ziemię i ukrył twarz w dłoniach.

Skład podium uzupełnił Niemiec Markus Eisenbichler, a na czwartej pozycji został sklasyfikowany Austriak Michael Hayboeck.

Polacy spisywali się solidnie i prezentowali równą formę. Najwyżej, bo na siódmej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, wyprzedzając ósmego Kamila Stocha.

Na dziesiątym miejscu znalazła się polska rewelacja mistrzostw - Andrzej Stękała. 25-latek prezentował się nadspodziewanie dobrze i ekspresyjnie wyrażał radość z miejsca w czołowej dziesiątce.

Reklama

Z kolei Dawid Kubacki zajął ostatecznie 15. miejsce. Zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni nie wyszedł ostatni skok, co kosztowało go spadek o kilka pozycji.

W niedzielę odbędzie się konkurs drużynowy. Jeżeli Polacy utrzymają formę z zawodów indywidualnych, mają dużą szansę, by zdobyć medal.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

Wyniki indywidualnego konkursu MŚ w lotach:

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje