Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Morgenstern żartobliwie o lotach w Planicy. "Jestem gotowy”

Były skoczek narciarski wykorzystał pierwsze opady śniegu i oddał skok… ze schodów. Zabawa z córką na zbudowanej przez siebie skoczni wzruszyła fanów Thomasa Morgensterna. Jak sam żartobliwie napisał, teraz jest już gotowy na mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Trzykrotny mistrz olimpijski sportową karierę ma już co prawda za sobą, ale trzeba przyznać, że telemark wciąż wychodzi mu bardzo przyzwoicie.

Reklama

Thomas Morgenstern podzielił się właśnie z fanami uroczym nagraniem, na którym widać własnoręcznie zbudowaną przez niego skocznię. Niewielka konstrukcja powstała na schodach tuż przed domem. Austriak siedzi z dzieckiem na belce startowej, po czym zjeżdża po rozbiegu, wybija się ze schodka i ląduje w charakterystycznej dla skoczka pozycji.

"Gotowy na Planicę 2020" - napisał żartobliwie 34-latek.

"Morgi" w swoim dorobku ma łącznie pięć krążków wywalczonych w światowym czempionacie w lotach. Trzykrotnie sięgał po złoto w drużynie, a raz wskoczył na najniższy stopień podium, odbierając indywidualny brąz.

Zbliżające się mistrzostwa świata w lotach pierwotnie miały odbyć się w minionym sezonie. Zmiany w kalendarzu były spowodowane koronawirusem. Tym samym najlepszych lotników świata zobaczymy w akcji już od 10 grudnia, niezmiennie w słoweńskiej Planicy.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz tutaj! Kliknij!

AB

Dowiedz się więcej na temat: Thomas Morgenstern | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama