Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Mistrzostwa Polski przeniesione na skocznię w Wiśle

Konkurs Świąteczny, czyli mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, doczekał się kolejnej zmiany. Tym razem nie chodzi o datę, ale miejsce rozgrywania rywalizacji. Zawody zostały przeniesione z Zakopanego do Wisły.

Pierwotnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich miały odbyć się 26 grudnia. Zawody znane jako Konkurs Świąteczny wkrótce przeniesiono na 23 grudnia, a niedawno data zmieniła się kolejny raz.

Ostateczną wersją jest walka o medale 22 grudnia. Wszystko przez to, aby skoczkowie mogli w spokoju ruszyć na Turniej Czterech Skoczni. Ten przez pandemię rozegra się pod specjalnymi rygorami sanitarnymi. To dlatego skoczkowie potrzebują więcej czasu na dotarcie na miejsce pierwszego etapy turniejowych zmagań w Oberstdorfie.

W niedzielę Polski Związek Narciarski potwierdził jeszcze jedną zmianę. Chodzi o miejsce organizacji zawodów. Jak się okazuje, będzie to nie Zakopane, a Wisła.

Reklama

Tym samym bożonarodzeniowa walka o tytuł mistrza kraju powróci po roku przerwy. W 2019 roku zawody na skoczni w Wiśle-Malince nie odbyły się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, czyli brak śniegu.

AB

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne