Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Manuel Poppinger kończy karierę

Manuel Poppinger podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Austriak podziękował za otrzymane wsparcie i napisał, że nowe zajęcie też przynosi mu satysfakcję. Poppinger zadebiutował w reprezentacji Austrii 15 lat temu. Zdobywał między innymi medale mistrzostw świata.

Manuel Poppinger oświadczył za pomocą mediów społecznościowych, że miniony sezon był dla niego ostatnim w roli skoczka narciarskiego. Austriak podziękował kibicom za wsparcie i ogłosił, że to najwyższy czas, aby rozstać się ze skokami.

- Czas się pożegnać! Chcę podziękować za wsparcie, jakie otrzymałem od was wszystkich w ciągu kilku lat. W tym czasie były złe i dobre momenty, ale chcę w końcu przyznać, że była to niesamowita część mojego życia - napisał na Instagramie były już sportowiec.

30-latek nie zamierza jednak odpoczywać. Już teraz podjął pracę w firmie ASFINAG - korporacji zajmującej się wszelkimi kwestiami związanymi z funkcjonowaniem austriackich autostrad. Jak wynika z postu na Instagramie, nowe zajęcie przynosi mu satysfakcję.

Reklama

Poppinger uzyskał prawo startu w reprezentacji Austrii w 2004 roku, kiedy zadebiutował w zawodach FIS Race w Seefeld. W swojej karierze wywalczył drużynowy srebrny medal mistrzostw świata w Falun w 2015 roku oraz drugie miejsce w drużynie podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w Tauplitz rok później.

W jego dorobku znajduje się również srebro juniorskich mistrzostw świata - również drużynowe. Austriak swój ostatni skok w oficjalnych zawodach oddał na początku tego roku. W styczniu wystartował w konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego w słoweńskiej Planicy.

AB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy