Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Małysz ma koronawirusa. Tajner zamknął się w domu

- Planuję poddać się badaniu w środę. Od piątku nie ruszam się z mieszkania - mówi RMF FM prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. W poniedziałek Adam Małysz poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

- Przebywam obecnie w Krakowie. Zamknęliśmy także biuro PZN-u, żeby nie narażać innych osób. Adam był w biurze w czwartek, ale spotkał się tylko ze mną i sekretarzem generalnym - powiedział Tajner w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Patrykiem Serwańskim.

Reklama

Prezes PZN dodał, że kadra skoczków na razie pozostanie w Wiśle. Kierownictwo hotelu zostało poinformowane o sytuacji, ale wyraziło zgodę na kontynuowanie pobytu sportowców, gdyż ci są tam zupełnie sami.

- Narzucamy taką nieoficjalną kwarantannę - powiedział Tajner. Dodał, że poinformowany został sanepid oraz Ministerstwo Sportu.

Podkreślił, że po pięciu dniach podejmie decyzję, o przyszłości zgrupowania - czy zostanie ono przedłużone, czy też zakończy się zgodnie z planem.

- Będą także treningi na skoczni. Dziś już zawodnicy takie zajęcia odbyli. Obecnie pracują nad prędkością dojazdową - mówił wczoraj Tajner.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje