Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Maciej Kot wygrywa po raz drugi w Pucharze Kontynentalnym w Predazzo

Ten weekend należał do Macieja Kota! Polak przełamał swoją niemoc i po sobotnim zwycięstwie w niedzielę poszedł za ciosem, triumfując po raz kolejny w Pucharze Kontynentalnym na skoczni w Predazzo. Drugi był Austriak Clemens Aigner, a trzeci Słoweniec Mark Hafnar.

W obu seriach konkursowych Kot oddał najdłuższe skoki. W pierwszej serii pofrunął 103, a w drugiej 104 m - tyle co Aigner, który w ogólnym rozrachunku okazał się gorszy od naszego reprezentanta od 0,6 punktu.

Polsko-austriacki duet był na czele stawki także po zakończeniu sobotniej rywalizacji, a podium uzupełnił wtedy Niemiec Moritz Baer. (Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - KLIKNIJ!)

Dwa zwycięstwa w Predazzo mogą być punktem zwrotnym w karierze Kota, który w ostatnich miesiącach popadł w przeciętność i nie potrafił pokazać pełni swoich możliwości. Niewykluczone, że dzięki świetnej postawie w Pucharze Kontynentalnym Polak wkrótce powróci do rywalizacji w elicie.

Reklama

W drugiej serii zawodów w Predazzo poza Kotem znalazło się także dwóch innych "Biało-Czerwonych" - Tomasz Pilch był 17., a Stefan Hula zajął 19. miejsce. Kacper Juroszek (32.), Andrzej Stękała (42.) oraz Adam Niżnik (64.) zakończyli zmagania na pierwszej serii.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama