Reklama

Reklama

Skoki Narciarskie - LGP w Wiśle. Dawid Kubacki najlepszy w niedzielnym konkursie!

Dawid Kubacki okazał się najlepszy po niedzielnym konkursie LGP w Wiśle! 31-latek oddał dwa dobre skoki i nie dał szans rywalom. Kolejne miejsca na podium zajęli Jan Hoerl, a podium uzupełnił Anże Laniszek. Jakub Wolny, który świetnie zaprezentował się wczoraj, był dziś 6.

Przed niedzielnym konkursem nie odbyła się sesja kwalifikacyjna. Do zawodów zgłoszonych było bowiem 49 skoczków i z tego powodu rozegrano jedynie prolog, w którym najlepszy wśród Polaków był Jakub Wolny, a najdalej skoczył Markus Schiffner.

W czasie sobotniego konkursu z znakomitej strony pokazał się Wolny, który znalazł się na pierwszym miejscu. Podium domykał natomiast Dawid Kubacki. 

Nadal na skoczni nie mógł pojawić się Kamil Stoch. Skoczek poinformował wczoraj o urazie, przez który musiał zrezygnować z udziału w zawodach.

Reklama

Dzisiejsze zawody okazały się bardzo dobre dla Kubackiego. 31-latek oddał dwa skoki po 128,5 m. i udało mu się zająć pierwsze miejsce. Dobrą formę potwierdził Jan Hoerl, który był drugi. 

Nieco gorzej niż wczoraj poradził sobie Wolny. 26-latek uplasował się na 6. pozycji. Pozostali polscy zawodnicy nie znaleźli się w czołowej dziesiątce. Stefan Hula był 11., Maciej Kot 15., Paweł Wąsek 20., Piotr Żyła 24., natomiast Aleksander Zniszczoł 26. 

Skoki narciarskie - LGP w Wiśle. Przebieg konkursu indywidualnego

W pierwszych fazach konkursu w rozgrywaniu zawodów nieco przeszkadzał wiatr i organizatorzy musieli obniżyć belkę startową z 9. na 10. Dobry skok udało się oddać Stephanowi Leyhe, który jako pierwszy przekroczył granicę 120 m. Daleko poszybował także Timon-Pascal Kahofer i udało mu się wylądować na 127 m. 

Pierwszy spośród reprezentantów Polski skoczył Maciej Kot. Zawodnik nie popisał się jednak dalekim lotem i poszybował na 117,5 m. Zapewnił sobie jednak awans do kolejnej rundy. 

O wiele lepiej poradził sobie Aleksander Zniszczoł, który oddał skok na 124,5 m. Kapitalnie poszybował także Manuel Fettner i udało mu się wylądować na 137,5 m. Dzięki temu wyrównał on rekord skoczni letnich zawodów.

Paweł Wąsek wylądował natomiast na 116 m. Reprezentant Polski skakał z 8. belki. Kolejny spośród polskich skoczków Stefan Hula oddał skok na 120,5 m.

Granicy 120 m. nie przekroczył Piotr Żyła. 34-latek wylądował na 119 m. i po pierwszej serii nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. 

Znakomicie w powietrzu poradził sobie za to Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu wylądował na 128,5 m i dzięki temu udało mu się objąć prowadzenie po pierwszej serii. Drugi był Jan Hoerl (130,5 m.), a trzecie miejsce zajął Jakub Wolny (125 m.). 

Dawid Kubacki na czele tabeli po pierwszej serii

Skoczkowie rozpoczęli zmagania w drugiej serii od 11. belki startowej. 

Zdecydowanie lepiej po przerwie poradził sobie Kot. Polski skoczek wylądował na 128 m. i również otrzymał bardzo dobre noty za styl. Błyskawicznie na belce pojawił się Wąsek i poszybował na 124 m.

Bliżej niż w pierwszej rundzie wylądował za to Żyła, który oddał skok na 115 m. Chwilę później bardzo daleki skok zanotował Tilen Bartol - 133,5 m. 

Krótki skok oddał natomiast Zniszczoł, który wylądował na 106 m. Polak miał jednak bardzo niekorzystne warunki wietrzne. Kolejny spośród polskich skoczków Hula poszybował na 124 m.

Wolnemu nie udało się ponownie stanąć na podium. Reprezentant Polski wylądował na 121,5 m. Znakomicie skoczył jednak Kubacki i po locie na 128,5 m. zajął pierwsze miejsce na podium! Drugi był Jan Hoerl, a trzeci Anże Laniszek. 

Wyniki:

PADowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | jakub wolny | Piotr Żyła | Dawid Kubacki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje