Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Letni Puchar Kontynentalny w Oslo z polskimi skoczkami

Przed niektórymi polskimi skoczkami kolejne zmagania na igelicie. Tym razem czas na Letni Puchar Kontynentalny w norweskim Oslo. W składzie „Biało-Czerwonych” znaleźli się zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie.

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami i choć lato dla polskich skoczków ma być okresem przygotowawczym do roku olimpijskiego, na horyzoncie pojawiła się kolejna okazja, żeby sprawdzić swoja formę.

Tym razem na Letni Puchar Kontynentalny do Oslo oddelegowanych zostało sześciu zawodników i cztery zawodniczki.   

Trener Maciej Maciusiak podjął decyzję, że do Norwegii polecą: Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.

Maciej Kot znajdzie optymalną dyspozycję?

W ubiegłą niedzielę podczas zmagań w Bischofshofen z dobrej strony pokazał się Murańka. Reprezentant Polski poszybował w pierwszej serii indywidualnych zmagań na 148. metr, kończąc ostatecznie rywalizację na 11. pozycji. Polak wrócił jednak do kraju z nowym letnim rekordem skoczni.

Reklama

Tego lata z niezłej strony pokazywał się też między innymi Maciej Kot. Skoczek, który szuka swojej formy, w połowie sierpnia zameldował się na podium cyklu LPK w czeskim Frensztacie pod Radhostem.

W Oslo wystąpią również nasze skoczkinie. Trener Polek zdecydował, że miejsce na liście startowej znajdzie się dla: Kamili Karpiel, Wiktorii Przybyły, Sary Tajner oraz Poli Bełtowskiej.

Zmagania zaplanowano na weekend od 18 do 19 września.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje