Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Koronawirus w kadrze. Start Polaków w mistrzostwach świata juniorów zagrożony

Organizatorzy mistrzostw świata juniorów poinformowali o jednym pozytywnym wyniku testu na koronawirusa w reprezentacji Polski. Skoczek został odizolowany od reszty kadry, ale start Polaków w zawodach jest zagrożony.

 Niepokojące wieści dotarły z Lahti, gdzie odbywają się mistrzostwa świata juniorów. W czwartek miał zostać rozegrany konkurs, ale walka o medale dla Polaków jest zagrożona.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali we wtorek, że jeden z członków polskiej drużyny uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Został on natychmiast odizolowany od reszty sportowców.

Na kwarantannę skierowana została jednak również reszta kadry. Jan Winkiel w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że nie może zdradzić nazwiska skoczka, który jest zarażony.

Decyzja o skierowaniu na izolację wszystkich Polaków została podyktowana faktem, że podróż po Finlandii odbywała się busami, więc wszyscy mieli kontakt z zarażonym zawodnikiem.

Reklama

W czwartek zgodnie z planem ma zostać rozegrany konkurs na skoczni normalnej.

Do Lahti łącznie pojechało pięciu "Biało-Czerwonych". Są to Mateusz Gruszka, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek i Adam Niżnik.  

AB

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje