Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kolejne konkursy Pucharu Świata w Polsce? "Rozpoczęliśmy rozmowy"

Jan Winkiel, sekretarz PZN w rozmowie z "TVP Sport" przyznał, że Polska jest zainteresowana organizacją dodatkowych konkursów Pucharu Świata w miejsce odwołanych imprez w Norwegii.

Z powodu obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa anulowany został cały cykl Raw Air, w skład którego wchodziły konkursy w Vikersund, Lillehammer, Oslo i Trondheim. Łącznie anulowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe.

Reklama

Jak udało się dowiedzieć "TVP Sport", Polacy rozpoczęli starania o to, by odwołane imprezy przenieść do naszego kraju. - Rozpoczęliśmy rozmowy z FIS. Boję się, że mamy za mało czasu - oświadczył Winkiel, który dodał też, że wykorzystane miałyby zostać trzy nasze obiekty - w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. 

Sekretarz PZN zaznaczył, że jedynym konkurentem naszego kraju wydaje się być Planica. Pozostałe nie kwapią się specjalnie do przejęcia konkursów.

Dużym atutem Polaków może być fakt, że wszystkie trzy obiekty zlokalizowane są stosunkowo blisko siebie, co oznacza, że po mistrzostwach świata w Oberstdorfie karawana skoków operowałaby przez długi czas na bardzo niewielkiej przestrzeni.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje