Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kolejna, polska skocznia w Pucharze Świata? Media: Szansa na "polski turniej"

Już w sezonie 2021/2022 w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich pojawić może się nowy, trzeci obiekt - Skalite w Szczyrku. Według informacji "Dziennika Zachodniego", powstać może w naszym kraju nowy turniej, na wzór norweskiego "Raw Air".

Od kilku lat zawodnicy rywalizują w PŚ na dwóch polskich obiektach: w Wiśle i Zakopanem. Jak informuje "Dziennik Zachodni", już w kolejnym sezonie pojawić może się trzeci. Chodzi o skocznię w Szczyrku, której punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 95. metrze. Jak informuje Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego zawodów w Wiśle, pomysł zyskał aprobatę szefa PŚ, Sandro Pertile, zaś przewidywany termin zmagań to "przełom stycznia i lutego". - Mamy obietnicę, że poprze plan - mówił.

Reklama

To jednak nie koniec dobrych informacji, bowiem zmagania na trzech polskich obiektach mogą być połączone w jedną, większą imprezę, roboczo nazywaną "turniejem polskim". - Na każdym obiekcie odbyłyby się dwa konkursy - wyjaśniał Wąsowicz. Oznaczałoby to, że zawody w Wiśle i Zakopanem zmieniłyby terminy, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama